Życie to wszystko co mam :
Blog > Komentarze do wpisu

Nieetyczne reklamy

Czekając na klienta włączyłam tv. Obejrzałam kilka reklam i włos zjeżył mi się na głowie.

Pierwsza reklama skierowana była do dzieci i dotyczyła Actimela. Actimel dostarcza bakterii L.Casei, którą prawie każdy człowiek ma. Ta substancja miała być lekiem dla osób, które nie wytwarzają tej bakterii (ok. 2% ludzi). Jednak produkowanie jej było nieopłacalne, więc wykorzystał ją przemysł spożywczy. Codzienne picie tego preparatu powoduje, że dzieci uzależniają się od niego i ich organizm przestaje produkować naturalne bakterie. Nie wolno pić actimelu codziennie i przez długi czas! Naprawdę proszę o tym trochę poczytać i nie robić dzieciom krzywdy za własne niemałe pieniądze. Raz kupiłam i dałam synowi do picia, nawet mu smakowało, ale prawie natychmiast dostał biegunki. Organizm naturalnie odrzucił coś co jest szkodliwe. Nie wolno reklamować lekarstw i do tego jeszcze namawiać do kupna dzieci.

Kolejna reklama dotyczyła margaryny, też bardzo drogiej, która ma uchronić nas przed chorobami serca. A przecież  tłuszcze trans są szkodliwe. Nie wolno jeść margaryny jeśli chce się być zdrowym, lepiej wybrać masło, jak już chce się jeść kanapki.

A reklama mleka powinna brzmieć: pij mleko bedziesz kaleką. Prawie wszyscy ludzie nie tolerują mleka. Wmówiono nam, że mleko dostarcza nam wapnia i chroni przed osteoporozą. Dlaczego najwięcej chorych jest właśnie w krajach gdzie pije się mleko. W Chinach nie pije się mleka i ludzie żyją ponad 100 lat. Mleko uczula, wypłukuje wapń z kości, kazeina powoduje skłonność do chorób serca. Naprawdę mleko jest niebezpieczne. Przecież człowiek nie jest krową. Mleko jest zbędne w diecie człowieka i często powoduje alergie.

Prawie wszyscy mamy koszmarne wspomnienia z dzieciństwa, gdy zmuszano nas do picia mleka. Horror. Nie róbmy tego naszym dzieciom.

Pomijam już reklamę red bulla, bo jest kierowana do starszych. Ten napój to dopiero bomba.  Można poczytać sobie na ten temat w internecie.

Dokąd ten świat zmierza? Nawet dzieci nie są właściwie chronione i są atakowane na wszelkie sposoby.

A ci którzy biorą udział w nieetycznych reklamach na pewno się na tym nie dorobią. Ich energia słabnie.

 

niedziela, 13 września 2009, bajka107

Polecane wpisy

  • Krzyżyki

    Każdy z nas ma jeden główny, osobisty przypisany tylko nam znak. Wynika on z daty i godziny urodzenia. Ten znak ma nam przypominać co mamy robić, aby być zdrowy

  • Kawka

    Kupowałam dzisiaj chleb w sklepiku. Nie było ludzi. Ekspedientka pokazała mi kawkę, która skakała sobie po trawniku przed witryną sklepu. Kawka czekała na coś &

  • Kwiatki

    To dzisiejszy mój nabytek. Dipladenia nazywana też mandevila. Idzie jesień, więc trzeba rozweselić widoki. Musze tylko pilnować, żeby nie urosła do 4 m. Piękno

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Kopao, 217.153.156.*
2010/01/26 18:36:51
uważam, że tylko osoby, które są uczulone na lactozę nie mogą pić zwykłego mleka, ze względu na jej zawartość, ale tj nie więcej niż 10% naszego społeczeństwa, a krowy produkują mleko, nie piją go, ale to już mały dysonans w powyższej wypowiedzi:)

nikt nikomu nie każe ufać reklamom, bo są po to robione by nas namówić do zakupu i po to każdy ma swój rozum, żeby samemu wybierać, np w Japonii nie piję się mleka, a w Serbii nie piję się herbaty (choć jest zdrowa), ale tam jest inna kultura, więc prawdopodobnie jedzą i piją coś, co ma więcej witamin i minerałów, niż nasze mleko, i nie można uogólniać, że mniej chorują, bo nie poją mleka, zresztą na podstawie czego tak twierdzisz?? własnych badań przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie dla populacji?? wątpie;)
-
2010/02/13 23:41:06
Ja po prostu obserwuję i wyciągam wnioski. Gdy przestałam pić mleko i jogurt zniknęła chrypka i częste bóle gardła. Odporność mam znakomitą. W mojej rodzinie zniknęło wiele chorób gdy odstawili przetwory mleczne. Polecam książki pana Tombaka. Opis powstawania kazeiny robi wrażenie. Życzę zdrowia.
-
Gość: www, *.dynamic.chello.pl
2011/04/24 00:38:23
chciałam się troszkę wtrącic - herbata wcale nie jest zdrowa ;) o tym tez mozna wiele poczytac. Nie jest szkodliwa ta najbardziej "prawdziwa" i pita sporadycznie. Ale jakos szczegolnie nie wplywa pozytywnie na nasz organizm. Doksztalcajmy sie ludzie, bo wszystko jest robione dla kasy, nikt nie liczy się ze zdrowiem drugiego czlowieka, pozdrawiam.
-
2011/04/29 22:48:52
Ostatnio czytałam wywiad z ojcem Grande Majewskim. On poleca picie herbaty i to takiej długo gotującej się, jak w samowarze.
Pozdrawiam :)
bajka107@gazeta.pl