Życie to wszystko co mam :
Blog > Komentarze do wpisu

Rok Ognistej Małpy

Jutro w 2 nów roku - 8 lutego 2016 roku rozpoczyna się Rok Małpy w żywiole Ognia i będzie trwał do 27 stycznia 2017 r.


Małpa jest 9 znakiem chińskiego zodiaku. A rok 2016=9, więc wielu ludzi zakończy swój byt na ziemi. Dziewiąty rok to zamknięcie etapu, albo całego życia, ale wtedy gdy znalazłeś spełnienie, wykonałeś plan na życie. Miej ciągle jakieś plany i zadania :)

Małpa jest inteligentna i dowcipna, niegrzeczna i przebiegła, czujna i sprytna, zabawna i pogodna. Ale też arogancka i niecierpliwa. Dodać do tego ogień i mamy mieszankę wybuchową. Wszystko będzie się szybko zmieniać. Ruszą kariery i biznesy, z tym, że jedni zyskają fortuny, a inni stracą dorobek swojego życia i jeszcze zadłużą wnuki. Unikaj hazardu, kto chciwy straci wszystko, zbankrutuje. Małpa nie pokazuje bogactwa, a jest silna i potężna. Ludzie będą w tym roku aktywni, przebojowi i pomysłowi. Dlatego dużo bedzie wynalazków. Ludzie będą cenić dobre jedzenie, nowe ubrania i bogate rozrywki.

Dzieci urodzone w tym roku będą mądre.

Ponieważ struktury urosły i już nie pracują efektywnie, zostaną obalone. Władza oderwała się od rzeczywistości i musi upaść. Czas na wstrząs. Rewolucji nie będzie, tylko przeszkody zostaną usunięte. Ogień to też impulsywność, a więc wielu będzie zmierzało do konfliktów. Małpa jest mistrzynią kompromisu i ustępstw, więc antagoniści się szybko dogadają. Wskazany spokój.

Ogień to też siła twórcza, pasja, radość i kreatywność, a także optymizm. Ludzie będą podróżować, a więc będzie więcej wypadków drogowych, duża śmiertelność. Będą katastrofy nuklearne i śmierć z powietrza przez drony. Możliwe są trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów, pożary, a także pandemie. Trzeba uważać na zdrowie dzieci.

Pod znakiem Małpy urodziło się wielu wynalazców, artystów i kreatywnych geniuszy. Pojawią się ludzie, którzy umieją rozwiązywać problemy, a od ich etyki będą zależały rezultaty.

To będzie ciekawy rok dla przywódców.

Dla Putina rok Małpy jest bardzo korzystny. Putin jest Smokiem w żywiole Wody. A woda gasi ogień. Od niego będzie zależał pokój na świecie. Potrafi i może wiele. Będzie najsilniejszym graczem.

Reszta odchodzi. Obama jest Wołem w żywiole Metalu. Metal topi się w ogniu, ale też w ogniu wykuwa się miecze. Odejdzie, bo kończy mu się kadencja. Nie trzeba być jasnowidzem ;) Niczego dobrego po sobie nie zostawi. Będzie znany z pustych obietnic i zapowiedzi. Mógł zamknąć Guantanamo, a rozpętał najwięcej konfliktów na świecie. Nikt po nim płakać nie będzie.

Pani Merkel jest Koniem w żywiole Drzewa. Drzewo płonie w ogniu. Ona zniknie ze sceny. Każdy kto nie dba o swoich ludzi w roku Ognistej Małpy straci szacunek i reputację. Będą się liczyć zwykli ludzie. Ona straciła kontakt z partyjnymi dołami, jest oderwana od rzeczywistości, pogubiła się. Odejdzie, ale nie sama.

2016 rok to wybory w USA. Nie wiadomo jeszcze kto będzie rywalizował, ale mamy na razie Donalda Trumpa – ognistego Psa, i Hillary Clinton – ognistą Świnię. Oboje są w żywiole roku, więc będą się pojawiać ciekawe zdarzenia i nagłe zwroty akcji. Będą wychodzić na jaw tajemnice, jedynym ratunkiem jest milczenie i ignorancja (Shizaru). Jest jeszcze Bernie Sanders – metalowy Wąż.

David Bowie umarł w 9 roku numerologicznym, a był ognistym Psem jak Trump i Trójką jak Clinton. Ciekawe.

Przysłowie mówi, że historia lubi się powtarzać. Nie lubi tylko musi. Każdy rok powtarza się co 60 lat, bo jest 12 znaków zodiaku (chińskiego) i 5 żywiołów. Dlatego rok 2016 będzie podobny do roku 1956 i 1896.

W 2016 roku zginie dużo ludzi. Jak co roku.

W 1956 roku wydarzyły się 2 śluby znanych osób, które śledził cały świat. Były to szokujące na tamte czasy śluby. Aktorka poślubiła księcia, a symbol seksu pisarza. To samo było w 1896 roku, bo wtedy Joseph Conrad (Korzeniowski) poślubił Jessie George, a wszyscy wiedzieli, że lubił męskie towarzystwo.


Ciekawe jakie w tym roku będą śluby, a może huczne rozwody.

W 1956 umarł Bierut (moja mama płakała), zalegalizowano aborcję, była dwa razy amnestia. Było sporo wypadków morskich (zatonęła Andrea Doria) i lotniczych (zderzenia samolotów w powietrzu). W katastrofach w kopalniach zginęło wielu górników, w Polsce 74, a w Belgii 262. Możliwa powtórka.

Była masakra w czerwcu w Poznaniu, stłumione w listopadzie powstanie węgierskie i śmierć 80 osób w Tbilisi na antyradzieckiej manifestacji.

W 1896 zginęło 110 górników w Katowicach oraz 27 tys. ludzi w trzęsieniu ziemi na Honsiu.

Był kryzys w Kanale Sueskim i bombardowanie Egiptu. Rozpoczęła się też gorączka złota w Klondike i zabito szacha. Czy w tym roku zginie ktoś ze szczytów władzy?

W 1896 odbyła się pierwsza udana operacja serca, pojawiły się tramwaje i nawiązano łączność radiową. Wydano też pierwszy numer pisma, od którego zaczynam dzień Daily Mail . Czytam, bo widzę, że nasza prasa czerpie garściami właśnie stamtąd.

Czy rządzący zrobią wszystko, żeby wyciągnąć ludzi na ulice? Radzę zrobić testament, bo można już nie wrócić do domu. Ciekawe, że na takich manifestacjach pewne twarze się powtarzają, czyżby to byli zawodowi, sowicie opłacani "buntownicy".

 

Z tym rokiem kojarzą mi się 3 Mądre Małpki. Znane w Japonii, Chinach i Indiach. Tłumaczy się nie widzę zła, nie słyszę zła, nie mówię zła.

Nie wiemy czego małpka nie chce widzieć, ani słyszeć, ale przecież na piękno się nie zamykamy.

 

Nie jest to symbol rodzin mafijnych ani sekt czy tajnych stowarzyszeń, w których panuje zmowa milczenia. Tu nie chodzi o przymykanie oczu i przyzwolenie na przestępstwa, malwersacje, naginanie prawa.

To wskazówka dla ludzi jak mają postępować. To takie lekarstwo na raka. Może o tym mówił Obama ;)

Ten symbol wskazuje, żeby nie patrzeć na złe rzeczy, przemoc, wojny, katastrofy, straszne choroby, czyli wyłączyć tv kiedy bombardują tym potokiem plugastwa. Patrząc na takie rzeczy nasz mózg wszystko rejestruje, wchłaniamy to w siebie i to jest w nas, narasta. Aż musi się wydostać i pojawia się niezrozumiała przemoc, ludzie jak zombie mordują bliskich lub obcych. Bo muszą tę pleśń z siebie wyrzucić.

Druga małpka nie słyszy zła, plotek, pomówień, szykanowania, obrażania, kwękania, użalania się, hejtowania – odcina się. Nie docierają do niej negatywne energie, jest czysta.

Trzecia małpka nie mówi zła, nie "strzępi języka" jak nie ma nic do powiedzenia, nie rani innych, nie upokarza, nie poniża, nie wyciąga na światło sekretów innych, nie zabija słowem (jak kiedyś ja :() Pomyśl zanim coś powiesz.

Każdy chyba zna zachowania małpek. Tak zachowują się dzieci.

Gdy dziecko jest świadkiem wypadku to matka zasłania mu oczy, żeby nie nasiąknęło krwawym widokiem, bo nie będzie potem dobrze spało. Dziecko samo zasłania sobie oczy jak nie chce czegoś widzieć, bo wtedy to dla niego znika. Jak się dziecko o coś prosi, jak się krzyczy na nie, jak jest hałas, syreny, alarmy, to dziecko zasłania sobie uszy i tego nie ma. Tak siebie chroni, intuicyjnie. Gdy dziecko nie nasiąknie tym złem to nie powie złych rzeczy. Dziecko mówi tylko to co usłyszy. Gdy mój syn poszedł po przedszkola to po tygodniu powiedział do nas k..wa. Spytałam go co to oznacza, a on, że nie wie, ale tak mówią inne dzieci. Powiedziałam mu, żeby nie mówił czegoś czego nie rozumie i co nic nie znaczy. W domu już tak nie mówił, gdy był dzieckiem ;)

Do XVII wieku była jeszcze 4 małpka Shizaru, która nic nie robiła. Była największa i symbolizowała niezgodę na czynienie zła, była obojętna. A dlaczego jej nie ma w popularnych zestawach figurek? Bo obojętność zabija. Na YT są filmiki z eksperymentów. Stawia się 3 naczynia z jakimś nasionkiem, do jednego mówi się dobrze rzeczy, do drugiego mówi się plugastwa a trzecie się ignoruje. Pierwsza roślinka rośnie dobrze, druga rośnie, ale jest rachityczna i pokręcona, a trzecie nasionko gnije, pleśnieje i nigdy nie wyda roślinki. Dlatego ludzi się polaryzuje, skupia się ich uwagę na jednym albo drugim, bo to daje energię. Najgorsi dla władz są ludzie, którzy są obojętni, nie angażują się w gry wojenne. Bo oni szanują swoją energię i nie szastają ją na prawo i lewo. A bez energii się umiera. Gdy ktoś cię będzie namawiał do przestępstwa, do czegoś czego nie chcesz, to bądź jak Shizaru – chroń siebie, uruchom intuicję i rozważ czy ci się to opłaci.

Pamiętajmy o tych małpkach, a ten rok będzie dla nas szczęśliwy, a my będziemy zdrowi. Dlatego nie czytam jak ludzie piszą o chorobach swoich lub dzieci, bo co mnie to obchodzi, ja na to nie choruję. Czasem okazuje się, że to oszustwo i granie na uczuciach, a chodzi o kasę. Ciągle ujawniane są przekręty oszustwo. Gdy czytałam o jakichś niepokojących symptomach to miałam każdą chorobę. Potem wyło mi się to "chore" i przestałam.

Bądźmy jak dzieci – szczęśliwe i radosne.

Korzystne kolory na ten rok to biały, niebieski i złoty. Nie mam pojęcia co to znaczy i jak się to przejawia. Jeszcze. Biały to też kolor żałoby na Dalekim Wschodzie. Czy projektanci to uwzględnią w swoich kolekcjach?

Szczęśliwym znakiem będzie zobaczenie małpy na żywo, więc idź do zoo lub do parku.

W pierwszy dzień nowego roku nie powinno się brać żadnych leków (jak ktoś nie musi np. suplementów), bo to sygnalizuje choroby przez cały rok. Nie należy jeść na śniadanie owsianki, bo to kojarzy się z biedą i to zły omen. Zjedz to co symbolizuje dla ciebie luksus, a to odbije się w twoim świecie. Nie powinno się też myć włosów i prać (to żywioł wody). Powinno się ten dzień rozpocząć hucznie od fajerwerków, żeby wystraszyć złe duchy.

Rok Małpy będzie zgodnie z tradycją trudny dla Małp i dla Tygrysów, ale żywioł jest istotny - kłóci się czy współgra z ogniem. A dla reszty czasem słońce czasem deszcz. Nie stresujmy się, bo wszystkiego nie da się przewidzieć.

Za rok nastanie czas ziemskiego Koguta.

 

 


niedziela, 07 lutego 2016, bajka107

Polecane wpisy

  • Stopy

    W tym tygodniu były dwa pogrzeby znanych ludzi. Znanych na moim osiedlu. Jedna osoba to listonosz. Nie doczekał emerytury, chorował krótko. Druga osoba to pani,

  • Zabawa wstęgą

    Nie trzeba kupować drogich zabawek, żeby świetnie się bawić z dzieckiem. Wystarczy kawałek kolorowego papieru, który trzeba sprytnie skleić. Powstanie wstęga Mö

  • Aloes

    3 lata temu dostałam aloes od mojej przyjaciółki. Roślina miała ok. 90 cm, albo więcej. To była jedyna roślina, która jej nie umarła. Nie potrzebuje żadnej piel

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: arbal, *.protonet.pl
2016/02/08 17:33:52
Ognistego koguta
bajka107@gazeta.pl