Życie to wszystko co mam :
Blog > Komentarze do wpisu

Wyroby medyczne

Byłam w aptece wykupić leki dla rodziców. Wyjechali, więc poszłam po recepty. Wła¶ciwie to nie kupiłam, bo wszystko było za darmo. To tylko Amlozek, Enarenal, i Tulip z dat± ważno¶ci 2019 i 2020. Niech leży. Nie mam pojęcia na co to i mało mnie to obchodzi. Zwykła przysługa. Ale przy okazji postanowiłam kupić sobie ma¶ć na opalanie. Nie było. Był krem pod t± sam± nazw±, więc wzięłam.

Od lat smarowałam się t± ma¶ci±, czyli tłustym kremem, bo zawierał tylko glicerynę i witaminę A+E. Kupiłam skuszona nazw±. W domu sprawdziłam skład tego nowego-starego kremu. I aż usiadłam. Produkt zawierał 35 chemicznych składników opisanych na 11 linijkach.

Dlaczego w aptece nie przeczytałam?!

Same metale ciężkie, aluminium i nano, czyli wdzieraj±ce się do naszego organizmu każd± szczelink±. To s± maleńkie ilo¶ci, ale stosowanie dzień w dzień powoduje w ciele zmiany. A ten krem polecano na twarz. Może zaczęłabym się ¶wiecić jak folia? Niedoczekanie. Wyrzucam, najpierw wycisnę wszystko do zlewu, żeby nikt nie zachorował. Pora przestać kupować kosmetyki i samemu je robić. To zaszło za daleko. Ta chemia powoduje stany zapalne skóry, choroby znik±d i złe samopoczucie.

W aptece sprzedaj± teraz wyroby medyczne, cokolwiek to znaczy. A tak naprawdę sprzedaj± nam potencjalne choroby. W medycznych rękawiczkach. A po pierwsze maj± nie szkodzić.

Sprzedawczyni, bo raczej nie farmaceutka, zaoferowała mi jakie¶ wyroby – leki w promocji. To naprawdę dziwne. Nie jestem chora i nie potrzebuję leków nawet w promocyjnych cenach. Pani namawiała mnie, bo przecież „się opłaca” kupić 100 tabletek, a płacić jak za 50. Uprzejmie podziękowałam i powiedziałam, że wybieram wariant zero tabletek i oszczędzam 100% nic nie płac±c.

Reklamy już na mnie nie działaj±. Zreszt± s± coraz głupsze i nie zachęcaj±ce do wizyty w aptece. Poznikały dobre produkty, które leczyły niewielkie schorzenia, a została chemia.

Czy komu¶ zależy na naszym zdrowiu?

Sami dbajmy o siebie.

 poniedziałek, 22 maja 2017, bajka107

Polecane wpisy

  • Piękne i pyszne

    W tym roku nie ma niedobrych lodów. S± pyszne. NIE + NIE = TAK + TAK + TAK Czarny wafelek + malaga + granat Pięknie wygl±daj± i obłędnie smakuj± :) Żyć, nie umi

  • Wola życia

    Niedawno rozsadziłam odnóżki aloesu. Odcięłam od matki małe ro¶linki. Nie miały korzonków. Od razu wsadziłam do ziemi. Podlewałam zwykł± wod±. Była też fotka, a

  • Zmartwienia

    Dzisiaj był zwykły dzień. Wstałam rano. Jak zwykle podziękowałam, że żyję i postanowiłam, że to będzie dobry dzień. Tak robię zawsze. Skoro mam wolny wybór to t

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
bajka107@gazeta.pl