Życie to wszystko co mam :
Blog > Komentarze do wpisu

Półmetek roku Psa

Właśnie mija połowa chińskiego Roku-Ziemnego-Psa 176 dzień z 353.

Główne zdarzenia, które mogły się wydarzyć opisałam w lutym. Można sobie przypomnieć, lub przeczytać po raz pierwszy.

Zwykle pewne przewidywania się spełniają, inne nie. Jak w życiu. Nie można niczego przewidzieć z całą pewnością. Bo przyszłość zależy od wielu przyczyn i decyzji wielu osób.

Spektakularna akcja ratunkowa w jaskiniach skupiała uwagę wielu ludzi.

W roku żywiołu ziemi wiadomo było, że będą trzęsienia ziemi, lawiny, wstrząsy, ale nad tym wszystkim będzie czuwał Pies.

Zdarzenie rozpoczęło się w dniu

23.06.2018 = 22

Nic nie zapowiadało nieszczęścia. Grupa młodych sportowców z młodym trenerem wyruszyła na wycieczkę. Zatrzymali się na 4 kilometrze. I dobrze, że nie poszli dalej (22=4) ;)

22 to dwa księżyce, niezdecydowanie, empatia, które dają 4 – Saturna – budowniczy struktur – odpowiedzialność i potrzeba nieustannego działania. Dobry plan był w tej akcji kluczowy.

Dzięki opiekunowi kilka dni minęło im szybko, chłopcy nie zdawali sobie sprawy z mijającego czasu. To wpływ opiekuńczego Psa. W trudnej sytuacji ważna jest współpraca i opieka. Wtedy wszystko pójdzie dobrze.

Potem świat dowiedział się, że znaleziono chłopców, ale są problemy z ich wydostaniem. Mamy XXI wiek a nie radzimy sobie z żywiołami.

I tu znowu wkroczył Pies. Znaleźli się ludzie gotowi do pomocy. Nie mogli to być celebryci, a doświadczeni, kompetentni, skromni ludzie.

22 przyciągnęło zdolnych do dużego wysiłku ludzi, których cechuje ambicja, upór, wytrwałość i kreatywność. 22 nie jest na pierwszym planie, a w tle. Im mniej było wiadomo, tym dla powodzenia akcji lepiej.

I pojawili się nurkowie z 30 letnim stażem, odważni, skromni i cisi. Spokój i rzetelna ocena sytuacji były w akcji kluczowe, bo to gwarantowało sukces. A potem wystarczyły 3 dni, żeby wszystkich uratować. Trójka zawsze przynosi szczęście ;) 13 osób uratowanych. Cale zdarzenie trwało 18 dni.

Każdy wiedział co ma robić i to robił. Współpraca.

Richard Harris, Richard Stanton, John Volanthen, Ivan Karadzic, Craig Challen i inni niemniej ważni.

Oczywiście niektórzy chcieli wyjść na pierwszy plan.

elon-musk-atakuje-brytyjskiego-nurka

elon-musk-nazwal-nurka-vernona-unswortha-nurka-pedofilem

Szkoda czasu dla tego człowieka. Przysłał urządzenie, które nie pasowało do jaskini. Ale przecież nie trzeba się znać, żeby robić wokół siebie szum. Tam było miejsce tylko dla dobrych ludzi.

W sieci jest wiele artykułów na temat tej akcji i na pewno ta historia zostanie sfilmowana. To przykład współpracy kompetentnych ludzi, dla których jest oczywiste pomagać w sytuacji zagrożenia.

misja niewykonalna

Richard-Harris-Lekarz-ktory-uratowal-chlopcow-z-jaskini-Tham-Luang

odznaczenia-za-odwage

akcja-ratunkowa-jaskini

Ziemia żąda ofiar. Zginął jeden z nurków 38-letni Saman Kunan. Stracił przytomność z niedotlenienia.

richard-harris-opracowal-plan-uratowania-dzieci-z-jaskini-w-tajlandii-gdy-z-niej-wyszedl-dowiedzial-sie-o-smierci-ojca

Akcja ratunkowa musiała się udać. Wszystkie znaki na niebie i ziemi dawały wskazówki co robić, żeby uratować dzieci. Wystarczyło tylko robić swoje, zgodnie z planem.

W roku Psa łatwo zweryfikujesz kto jest przyjacielem, a kto takiego udaje. Kluczowa jest współpraca, sprawiedliwość i lojalność. Kto taki nie jest niech siedzi cicho do lutego 2019 roku.

Jak celebryta, który udawał „adopcję” psa, ale ma małe mieszkanie, więc już nie chce zwierzaka. Albo Beckhamowie, którzy uciekli odrzutowcem z Bali, bo bali się trzęsienia ziemi. Musieli skołatane nerwy leczyć w drogim hotelu, ale myślami są z poszkodowanymi. Hotel oczywiście za darmo udostępnił bogatej rodzince pobyt. Rok Psa weryfikuje takich ludzi.

Ile warte jest życie zwykłych ludzi, a ile bogaczy? Dokładnie tyle samo.

Bo życie jest najcenniejszym dobrem człowieka.

 

sobota, 11 sierpnia 2018, bajka107

Polecane wpisy

  • 2019 rok

    Nadszedł nowy rok uniwersalny. Uniwersalny, bo dla większości ludzi jest to 2019 rok. Niby nic wielkiego, tylko jesteśmy starsi. A jednak coś się zmienia. Inacz

  • River Phoenix

    W sierpniu przeczytałam artykuł na stronie VOGUE wspominający młodego aktora, który był pierwowzorem współczesnych celebrytów i ikon stylu. Jaki byłby 48 letni

  • Kucharze

    Jak to się świat zmienił. Kiedyś ludzie jadali w swoich domach lub w gościach. Teraz chadza się do restauracji. W domach je się zwykłe jedzenie, w restauracjach

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
bajka107@gazeta.pl